اخبار
در قالب طرحی در شهرستان قزوین قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با کرونا، شیوه نامه های بهداشتی را ارزیابی می کند

1399/8/27 سه‌شنبه

دکتر علیرضا مهرعلیان، رییس مرکز بهداشت شهید بلندیان  شهرستان قزوین گفت: به منظور تشدید نظارت و بازرسی در کنترل بیماری کرونا، قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با کرونا در این شهرستان با حضور کارشناسان حوزه سلامت، شیوه نامه های بهداشتی را در کلیه مراکز و اماکن سطح شهر مورد ارزیابی قرار می گیرد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در کنترل و پیشگیری از بروز کووید 19 اذعان کرد که در حال حاضر شهرستان قزوین در وضعیت قرمز قرار دارد و اگر سهل انگاری و بی توجهی برخی شهروندان ادامه یابد، متحمل پرداخت هزینه های سنگینی خواهیم شد.

مهندس محمدتقی سلیمانی، کارشاس مسؤول واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان قزوین هم در این رابطه اظهار کرد: در این طرح 140 تیم بازرسی سه نفره متشکل از فرمانداری، مرکز بهداشت، آموزش و پرورش و هلال احمر شهرستان قزوین، به چند منطقه و ناحیه تقسیم شده تا با رویکرد محله محور، تشدید نظارت ها، فرهنگ سازی و کنترل  رعایت شیوه نامه های بهداشتی، وضعیت عادی، جایگزین وضعیت قرمز شود.

وی از تشکیل 27 بلوک در دو ناحیه قزوین سخن گفت و افزود: منطقه یک شهرستان قزوین  به چهار ناحیه و منطقه دو این شهرستان به دو ناحیه مجزا تفکیک شد که در این مناطق، تیم های بررسی، در سه قالب تیم های بهداشتی، کارشناسی و نظارتی بر موارد پیشگیری  و کنترل کرونا نظارت خواهند کرد.

مهندس سلیمانی، یادآور شد: این طرح از روز 20 آبان 99 شروع و تا آخر همین ماه ادامه دارد و متخلفین از مقررات بهداشتی تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.


نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر