اخبار
تغییر رفتار ویروس در کنار تغییر رفتار مردم منجر به ایجاد موج دوم بیماری شده است

1399/5/1 چهارشنبه

دکتر پیمان نامدار، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین در نشست شورای مدیران شهرستان قزوین  ضمن تقدیر و تشکر از مدیران کلیه دستگاه های اجرایی در راستای اقدامات انجام شده در مبارزه با کووید 19 اظهار کرد: نکته مهم در این بیماری تغییر  رفتار ویروس است که در کنار تغییر رفتار مردم منجر به ایجاد موج دوم بیماری شده است وشرایط ایجاد شده توسط این ویروس روی فعالیت های اجتماعی و رفتار مردم تاثیر گذاشته است.

وی با اشاره به این موضوع که در تمام دنیا موج دوم بیماری شکل گرفته است گفت: هر چه اجتماعات، همایش ها و دورهمی ها کاهش یابد روند بیماری نیز کاهش یافته و کنترل ویروس به مراتب راحت تر خواهد بود.

مسؤول سلامت استان افراد بدون علامت را از زمره مهم ترین موارد در انتقال زنجیره بیماری قلمداد کرد و افزود این افراد حتی با صحبت کردن هم به راحتی باعث انتقال ویروس می شوند

وی با توجه به سیاست برخی از کشورها مبنی بر ایجاد ایمنی اجتماعی اذعان کرد: ایمنی اجتماعی  و ادامه فعالیت های اجتماعی نگرانی ها را کاهش نداد و این کشورها مجبور به تغییر سیاست های خود شدند.

ایده و تفکر مدیران و شهروندان = گذر از شرایط بحران

دکتر نامدار، ایده و تفکر مدیران و شهروندان فهیم را عاملی برای گذر از شرایط خاص کنونی با کم ترین مخاطره نام برد و وظیفه دینی و تکلیفی را در کم کردن دغدغه مردم دانست و در ادامه یاد آور شد که عواقب این بیماری حساسیت های معیشتی، امنیتی، سیاسی و بهداشتی بیشتری را به بار خواهد آورد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین در ادامه افزود: خوشبختانه ایران اسلامی در همه گیری کرونا صادقانه ترین آمار را در جهان ارایه داده است و حوزه سلامت با انجام نمونه گیری  و رصد بیماران مبتلا ،غربالگری ، پیگیری و قرنطیه، توقع و نیاز جامعه را اقناع کرده است.

در این نشست که در روز 31 تیر ماه 99 در فرمانداری شهرستان قزوین برگزار شد؛ محمد شفیعی، فرماندارشهرستان قزوین، دکتر علیرضا مهرعلیان، رییس مرکز بهداشت شهید بلندیان، فخار سلیمانی ، مدیر مرکز عملیات و بحران دانشگاه ، عباس افلاطونی، معاون امنیتی و سیاسی فرمانداری قزوین و  مدیران دستگاه های اجرایی حضور داشتند.


نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر