اخبار
سلامت مردم خط قرمز حوزه بهداشت است

1399/5/1 چهارشنبه

دکتر علیرضا مهرعلیان، رییس مرکز بهدشت شهید بلندیان شهرستان قزوین در نشست شورای سلامت و سیاست گذاری اظهار کرد: بدون شک حفظ سلامت تک تک شهروندان عزیزمان برای ما حائز اهمیت فراوان است و  سلامت مردم خط قرمز است.

وی در این نشست به بیان گزارشی از مصوبات و اقدامات قبلی  جلسات سلامت و امنیت غذایی شهرستان  پرداخت و همچنین ضمن تقدیر از تعامل و مشارکت اعضای این نشست و قدردانی از زحمات انجام گرفته در راستای مبارزه با کووید 19 آن را نشانه اهمیت  حوزه سلامت در جهت خدمت صادقه به مردم دانست.

رییس مرکز بهداشت شهرستان قزوین از نحوه برگزاری مراسم و تجمعات در شهرهای سفید زرد یا نارنجی سخن گفت و افزود: برابر پروتکل های ابلاغی و با همکاری اتاق اصناف  نظارت و کنترل در مراکز انجام می شود و حوزه بهداشت نظارت بسیار جدی را در این زمینه اعمال می کند. وی همچنین خواستار اجرای پروتکل های بهداشتی بطور جد در نماز جمعه شهرستان قزوین شد.

با تعمق و همفکری می توان از بحران کرونا عبور کرد

دکتر مهرعلیان در ادامه گفته های خود اظهار کرد: باید با یک تعمق خاص و همفکری میان بخشی دستگاه‌های عضو شورای سلامت، راهکارهای منطقی و عملی برون رفت از وضعیت بحران کرونا ایجاد شود؛ پس تلاشمان بر آن است تا در جلسات شورای سلامت ضمن پایش اتفاقات در جهت بررسی کمبودها و نواقص در راستای ارائه راهکارهای عملی و همفکری برای حل مشکلات چاره‌اندیشی کنیم.

محدویت سخت و جدّیت راحت است

 عباس افلاطونی، معاون امنیتی و سیاسی فرمانداری شهرستان قزوین هم در شورای سلامت شهرستان قزوین اذعان کرد: ایجاد محدودیت کار سختی است، ولی جدیت کار راحتی است، ما باید با جدیت اگر نقصی وجود دارد برطرف کرده و محدودیت‌ها را به حداقل برسانیم.

وی در ادامه صحبت های خود از ارزیابی دستگاه ها در سال 99، بر اساس اقدامات و ارسال مستندات شاخص های کووید 19 خبر داد و گفت: بر آن شدیم تا در راستای برنامه ملی مبارزه با کووید 19 عوامل ارزیابی دستگاه ها که در طرح شهید رجایی گنجانده شده است و اقدامات دستگاهها در این خصوص نیز مورد ارزیابی و پایش قرار گیرد.

معاون امنیتی و سیاسی فرمانداری، بازرسی جدی همراه با برخورد قانونی و قضایی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و همچنین مراکز تجمعی را از دیگر مصوبات این نشست اعلام کرد و افزود: این مراکز همچنان ضمن نصب محتوای تاکیدی مبنی بر عدم پذیرش افراد بدون ماسک از ارایه خدمت به افراد فاقد ماسک خودداری کنند.

افلاطونی کلیه بخشداران و دهیاران را موظف به اطلاع رسانی، فرهنگ سازی و رعایت پروتکل های بهداشتی در روستاها کرد و مقرر کرد تا اداره «صمت» کمبود ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده را  پیگیری کند.

در پایان این نشست، رییس مرکز بهداشت شهرستان قزوین اضافه کرد: جای نگرانی برای مردم وجود ندارد و تمامی این موارد فقط برای پیشگیر  و حفظ سلامت مردم مصوب شده است، اما عموم شهروندان نیز باید در اجرای تمامی مصوبات با مسؤولان، همراهی و همکاری کنند تا با همدلی و همراهی و هم افزایی بتوان از شرایط موجود خارج شد.

این نشست، روز 28 تیر 99، برگزار و مهندس حمید گلناری، مسؤول دبیرخانه شورای سلامت شهرستان، مهندس محمدتقی سلیمانی، کارشناس مسؤول واحد بهداشت محیط و نمایندگان ادارات و سازمان های شهرستان قزوین حضور داشتند.


نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر