اخبار
کارگروه نظارت بر پروتکل های بهداشتی تشکیل می شود

1399/5/1 چهارشنبه

دکتر پیمان نامدار، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین در نشست شورای مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان قزوین از تشکیل کارگروه نظارت بر پروتکل های بهداشتتی خبر داد و افزود: این کارگروه در دو بخش نظارت های خود را اجرایی می کند.

دکتر نامدار، بخش اول این نظارت ها را نظارت مردمی معرفی کرد و اظهار کرد: در این نظارت هر گونه شکایت و نارضایتی مردم به اداره صمت و سازمان های مربوطه اعلام خواهد شد و در نظارت دوم که پایش سازمانی است کلیه دستگاه های مسؤول درگیر این نظارت خواهند شد و فقط مرکز بهداشت، تعزیرات و یا اداره اماکن موظف به نظارت و ارزیابی  نخواهند بود بلکه هلال احمر، سپاه ، بسیج، اتاق اصناف، و .. نظارت های تخصصی و سازمانی خود را ایفا می کنند.

وی در ادامه گفت: برای حفظ سلامتی مردم عزیز، ناگزیر به تشدید و گسترش نظارت همگانی و تخصصی بر دستورالعمل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی هستیم و همه باید در همراهی اجرای دستورالعمل های بهداشتی، بیش از پیش اهتمام ورزند و این همراهی در گام اول برای سلامتی خود و خانواده و در گام دوم سلامتی سایر مردم عزیز موثر می باشد.

مسؤول سلامت استان بر  استفاده از ظرفیتهای قانونی و همکاری قوه قضاییه و نیروی انتظامی برای حفظ سلامت مردم تاکید کرد و گفت: در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و دستورالعمل اخیر ستاد استانی مدیریت کرونا توسط اصناف و خدمات دهندگان غیر دولتی، پلمب و مطابق قوانین، مقررات و ضوابط برخورد می شود که نظارت و مسئولیت پیگیری بر عهده اتحادیه های صنفی شهرستان ها است.

وی از اصناف و مدیران دستگاهها درخواست کرد تا به ارباب رجوع بدون ماسک خدمات ارائه ندهند و از همه شهروندان درخواست رعایت بیشتر نکات بهداشتی و همچنین استفاده از ماسک کرد.


نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر