اخبار
در مدارس شهرستان قزوین برنامه مکمل یاری با آهن و ویتامینD اجرا می شود

1399/8/28 چهارشنبه

دکتر علیرضا مهرعلیان، رییس مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین، در نشست روز 27 آبان 99 کمیته هماهنگی بین بخشی اجرای برنامه مکمل یاری با آهن و ویتامین  D در دانش آموزان مدارس متوسطه اول و دوم دخترانه و پسرانه شهرستان قزوین، ضمن اشاره به نقش و اهمیت مصرف مکمل آهن و ویتامین D ، هدف از اجراي اين طرح را ارتقاي سلامت دانش آموزان، جبران كمبود فقر آهن، مقابله با كم خوني و پيشگيري از شيوع بيماري ها عنوان كرد.

در ادامه نشست، کارشناسان هر دو حوزه به منظور گسترش و بهبود روند اجرای برنامه به بیان دیدگاه ها و روش های اجرای این طرح پرداختند و مقرر شد که فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مصرف این مکمل ها از طریق "سامانه شاد" که در اختیار مدیران و والدین همچنین دانش آموزان قرار گرفته است، انجام شود. همچنین دانش آموزان مورد هدف در روزهای تعیین شده با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برای دریافت مکمل آهن یاری و ویتامین D  ، به مدارس مراجعه کنند.

گفتنی است، مکمل آهن یاری را دانش آموزان مدارس متوسطه اول و دوم دخترانه و مکمل ویتامین دی را مدارس متوسطه اول و دوم دخترانه و پسرانه دریافت خواهند کرد.

نشست کمیته هماهنگی بین بخشی برنامه، به ریاست دکتر علیرضا مهرعلیان، رییس مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین، و با حضور دکتر زهره یزدی،  معاون فنی مرکز بهداشت استان، علیرضا طاهرخانی، رییس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش و کارشناساسان اداره سلامت و تندرستی اداره آموزش و پرورش در بخش های مرکزی ناحیه یک و دو، کوهین و طارم سفلی، مریم میرفخار، کارشناس سلامت نوجوانان و جوانان و سپیده مهدیخانی، کارشناس گروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت بهداشت شهرستان قزوین برگزار شد.


نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر