اخبار
واکسن ها، تنها راه برون‌رفت از همه گیری هستند

1400/2/13 دوشنبه

به گفته دکتر علیرضا مهرعلیان، رییس مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین، یک واکسن کرونا، میزان سرایت و انتشار ویروس کرونا را کاهش می دهد. وی افزود که واکسن،  تنها راه برون‌رفت از این همه گیری، و نجات جان تعداد بیشتری از مردم است.

این مقام مسؤول اظهار کرد که واکسن، ممکن است تاثیری قابل توجه بر کاستن از انتقال ویروس داشته باشد و در پی آن، می تواند تاثیر بزرگ تر و بیشتری بر همه گیری داشته باشد، چون هر فردی که واکسن زده باشد، به طور غیرمستقیم، از دیگران هم محافظت می کند.

رییس حوزه سلامت شهرستان تصریح کرد: همه این واکسن ها بخشی خاص از ویروس را هدف می گیرند، بنابراین اگر یکی از آن ها از میزان سرایت ویروس بکاهد، احتمال زیادی دارد سایر واکسن ها هم چنین تاثیری داشته باشند. وی ادامه داد که تاثیر واکسن کرونا به عوامل مختلف، مانند: کارآیی واکسن‌ها، تعداد افراد واکسینه شده و سرعت دستیابی سطوح پایین جامعه به واکسن بستگی دارد.

ماسک‌ها، ضروری برای محافظت در برابر هر گونه جهش ویروس کرونا

دکتر مهرعلیان، یادآور شد که نوع ژنتیکی انسان‌ها باعث می‌شود برخی افراد به این نوع واکسن‌ها حتی پاسخ ندهند و یا پاسخ‌های ناخواسته و عوارضی ایجاد شود که از چالش‌های ماهیت واکسیناسیون است.

وی اظهار کرد که با این حال، اقدامات بهداشتی، مانند جلوگیری از قرارگیری در معرض ازدحام جمعیت، رعایت فاصله فیزیکی و استفاده از ماسک، خطر ابتلا به همه گونه‌های ویروس کرونا را کاهش می‌دهد.


نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر