اخبار اسلایدی
ارتقاء سواد سلامت، سوغات مرکز بهداشت شهید بلندیان به مردم در نمایشگاه سوغات و هدایا

1396/2/7 پنجشنبه

                                                   
به مناسبت هفته سلامت و همزمان با برپایی نمایشگاه سوغات و هدایا در محل نمایشگاه های بین المللی قزوین، مرکز بهداشت شهید بلندیان با اختصاص سه غرفه به خود، خدمات بهداشتی و آموزشی به بازدیدکنندگان از این نمایشگاه ارائه می نماید.

یکی از این غرفه ها اختصاص به واحد مبارزه با بیماری های غیرواگیر این مرکز دارد که علاوه بر خطر سنجی بیماری های قلبی – عروقی و سرطان ها، آموزش های لازم را به همشهریان ارائه می کند و در صورت لزوم افراد در معرض خطر را به مراکز بالاتر ارجاع می دهد.
غرفه های سلامت روان و تغذیه از دیگر غرفه های این نمایشگاه است که در این غرفه ها با حضور کارشناسان مربوطه، مشاوره های تغذیه و سلامت روان انجام می شود و همزمان با اندازه گیری وزن و قد و محاسبه نمایه توده بدنی (BMI)، مراجعین در صورت داشتن مشکلات چاقی و اضافه وزن مشاوره های تغذیه ای مورد نیاز را دریافت می کنند.  
پخش فیلم های آموزشی مرتبط با سلامت، توزیع مواد آموزشی با موضوعات بیماریهای غیرواگیر، تغذیه، روان، ورزش و تحرک بدنی و آموزش موضوعات سلامت با تاکید بر خطر سنجی سکته های مغزی، قلبی و سرطان، از دیگر اقدامات انجام شده توسط کارشناسان مرکز بهداشت شهید بلندیان در این نمایشگاه می باشد. همچنین تعداد 40 تابلو آموزشی با موضوعات مربوطه در غرفه ها در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دارد.
گفتنی ست مسئولین استانی و شهرستانی، داوود محمدی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی، دکتر اسکویی معاون بهداشتی دانشگاه به همراه کارشناسان استانی و دکتر خونساری رئیس مرکز بهداشت شهرستان از این نمایشگاه بازدید نمودند و داوود محمدی علاوه بر شرکت در برنامه خطرسنجی بیماری های قلبی و عروقی از ارائه خدمات این مرکز به مردم ابراز رضایت نمود. این نمایشگاه تا هشتم اردیبهشت 1396 دایر خواهد بود.